-->

Ochutnávka vín s pečenou kačicou, lokšami a kapustou

Vychutnajte si dobré vínko s pečenou kacicou, lokšami a kapustou v krásnom prostredí unikátnych pivníc zo 17.storočia - slovenský unikát. Radi pre Vás pripravíme posedenie so známymi pri vínku s občerstvním - pečená kačica, lokše, kapusta a pečivo. Vieme pre Vás zabezpečiť občerstvenie podľa vášho výberu:

- obložené misy (rôzne druhy salámov, klobás)
- syrové misy (udené a neudené syry priamo z farby)
- pagáčiky (oškvarkové, syrové) 
- pečená kačica, lokše, kapusta
- čerstvé pečivo (chlieb, bagety)
- olivy, oriešky
- káva, čaj, nealko (nealko podľa požiadavky - napr. kofola, vinea, coca-cola atď)

Kompletná cena ochutnávky vína s občerstvením je 50 Eur na osobu (štandardný balík, ktorý využívajú naši zákazníci). Cenu je možné upraviť na mieru podľa množstva vína a občerstvenia.  

Informácie na tel.č. 0944 383 337 , alebo email: winemackas@gmail.com

Mačkáš - Unikátne vínne pivnice v skale
Mačkáš - Unikátne vínne pivnice v skale
Mačkáš - Unikátne vínne pivnice v skale
Mačkáš - Unikátne vínne pivnice v skale
Mačkáš - Unikátne vínne pivnice v skale

Ochutnávka vín vo vínnych pivniciach v skale

Lokalita Mačkáš 

Lokalita Mačkáš (Dudince) 162-197 mn.m.- Skalnaté svahy lokality sú orientované juhovýchodne a boli historicky vhodné na pestovanie viniča. V súčasnosti sa na tento účeľ využívajú len v minimálnej miere. Pod vinohradmi sú v skalnej tufovej časti vyhlbené pivnice. Tieto pivnice podľa historických prameňov pravdepodobne slúžili ako úkryty pred tureckými vpádmi. Dnes sa využívajú na uskladnenie vína. To ,že tieto pivnice jestvovali už pred rokom 1673 sa dozvedáme z podania v cirkevnej kroniky, kde sa píše, že evanjelici v čase najhlbšieho prenasledovania sa tu schádzali na služby božie. V polovici 19.storocia slúžili na ubytovanie sluhov, ktorí pracovali pre Konkolyho. Dnes slúžia na ochutnávky vín a rekreačné účely - relax.